ДОГЛЯД ЗА ШКІРЯНИМИ МЕБЛЯМИ

Шкіряні дивани, крісла та стільці виглядають дуже елегантно, але навіть такий міцний матеріал як шкіра потребує відповідного догляду. Ось кілька порад для догляду за шкіряними меблями:

Ніколи не розташовуйте шкіряні меблі занадто близько до радіаторів та іншим обігрівачів. Якщо шкіра сильно висохне через надмірний вплив тепла, то буде легко тріскатися і ламатися. У той же час при впливі прямих сонячних променів шкіряні меблі вигорять.

 Як чистити меблі зі шкіри.

 Щоб очистити від пилу і дрібних забруднень, просто протріть вологою м’якою тканиною. Робити це варто раз або двічі на тиждень.Найкраще використовувати очищену воду.

Раз на місяць натирайте меблі бальзамом для шкіри. Він добре зволожує, оживляє і надає блиску шкірі.

Для генерального миття використовуйте спеціальні засоби для виведення плям з шкіряних меблів (шукайте у відділах побутової хімії). Можна використовувати господарське мило, це простий універсальний засіб, проте, воно може не підійти для дуже ніжної шкіри, замші, або шкіри з патинуванням. Якщо миєте вперше, або засіб ще не перевірений, варто спробувати в непомітному місці, адже різні типи шкіри поводяться по-різному( може залишитись слід від води, змитись фарба чи втратити еластичність шкіра). Після

 миття рекомендується обробити шкіру пастою Beeswax, щоб помякшити її і додати блиску.Щоб видалити плями чорнила, використовуйте рідину для зняття лаку без ацетону (щоб перевірити, чи не змиє вона фарбу, спочатку спробуйте її застосувати в непомітному місці). Свіжі сліди кулькової ручки можна видалити молоком.

Їдучи з дому на довгий час, накривайте меблі зі шкіри спеціальними чохлами. Також це варто робити при транспортуванні, ремонті та прибиранні.


Поради по догляду з деревяними меблями.

Меблі з натуральних порід деревини мають підвищену міцність, гладкість і надійність. Проте, деревина вибаглива до температури і вологості. Рекомендована температура повинна бути мінімум 14 градусів цельсія. Різкоме завищення температури може бути шкідливим . Вплив калорифера або обігрівача може привести до деформації покриття. Вологість повітря не бажано більше шістдесяти п’яти відсотків. Не рекомендується тривале перебування під прямими сонячними променями, так як колір може вигоріти, а поверхня пересохнути.


Проливши на поверхні рідину, негайно протріть її. Якщо рідина знаходилася довгий час, і залишився слід, скористайтесь жорсткою губкою і обробіть місце сліду маслянистим розчином.
Залишити слід або вм’ятину не становить великих зусиль, тому бережіть комод чи вітрину від різких рухів і ударів. Виявивши сліди від удару або вм’ятини з не пошкодженими волокнами, покриття можна легко вирівняти, пропаривши праскою. Коли місце удару розгладиться, обробіть його олією і відполіруйте воском.
Стежте, щоб конструкція не розхитувалась, постійно підтягуйте з’єднання вузлів, інакше прилеглі до дерева елементи почнуть руйнуватися.
Не використовуйте при обробці поверхонь препарати, що містять аміак або розчинник. Не давайте рідині потрапляти в щілини і стики в місцях з’єднання дерева з приєднувальними елементами. Невеликі отвори з жовтим пилом всередині свідчать про те, що всередині завелися комахи – шкідники. Проженіть їх звідти, купивши засіб проти комах в будь-якому спеціалізованому магазині.

Чищення слід здійснювати реп’яховою олією, оцтом, воском. Причому чим частіше, тим краще. З-за впливу сонячних променів починає губитися і тьмяніти природний колір. Для недопущення цього змащуйте поверхню засобами, що включають в себе віск.
Залишивши гарячу чашку чи тарілку на столі, на ньому може з’явитись яскраво – білий слід. Протріть пляму шерстяною ганчірочкою, змоченою олійним розчином (для цього ідеально підійде засіб "Полілак"): побіління зникне і колір вирівняється.
При покритті тумбочок плямами, слід придбати засіб для їх виведення. Нанесіть склад на фланелеву ганчірочку, а після протріть потемнілу ділянку. Безпосередньо на поверхню наносити такі засоби не рекомендується. Перед придбанням, вивчіть складові компоненти і переконайтеся у відсутності абразивних речовин, що завдають шкоди вашим меблям.

Це основні поради, пов’язані з доглядом і очищенням. Дотримуйтесь цих порад, і Ваш меблевий гарнітур прослужить вам довго і якісно